24.02.16 & juttu Lennast!

Pole taaskord tükk aega blogisse kirjutanud. Pidevalt on midagi teha ning õhtuks olen nii väsinud, et mõnel päeval ei jõuagi arvuti taha. Tahaksin tegelikult kirjutada, mis vahepeal kõik toimunud on. Oma pesa loomine on juba lõpusirgel, Erik tegi mulle ülimalt vahva üllatuse ning Lennast pole ka ammu kirjutanud. Luban, et homme saab maja kohta lugeda! 🙂

Eile oli siis teadagi vaba päev! Lisaks Eesti Vabariigi sünnipäevale tähistame me igal aastal ka minu isa ning vennapoja sünnipäeva ühes.  Mina alustasin oma päeva juba kell seitse ning seadsin sammud Reval Sporti. Ma tunnen, et mul hakkab juba väike trennisõltuvus tekkima. Selline mõnus tunne, et “igaljuhul tahan trenni minna”. Saalis oli mõnus rahulik, sain panna oma lemmiku muusikakanali ja oma mõtetes rahulikult joosta/sörkida/kõndida.

Desktop27

Teadsin juba, et kui kodus hommiku- ja lõunasöögi suudan kava järgi käia, siis sünnipäeval saab kindlasti patustatud. Õnneks magusa ohvriks ma nii väga ei langenudki, sest võtsin Eriku torditükist pool. Küll aga sai kartulisalatit söödud, mis pole just ideaalne variant. Aga no üle pika aja nii hea oli .. Selle eest vudisin täna trennis jälle kiiremini. Loodetavasti need + 500 eilset grammi kaovad kiirelt ja saab jälle edasi minna.

IMG_9615

IMG_9675

Lenna sünnipäevalistega!

Kirjutan Lennast ka veidi. Uskumatu, aga ta saab juba kohe-kohe 1 aasta ja 2 kuud. Täitsa päris laps! Kannab 80 suuruses riideid ning kaalu peaks vist endiselt sinna 10 kilo ligi olema. Vahepeal on ta endale suutnud paruka pähe kasvatada. Või no sellise, et ikka mõned patsid teha saaks. Nii pikad veel pole, et punuda saaks, aga väiksed tundlad saab pähe teha küll.

IMG_9583

Lennal on täitsa suure lapse päevakava. Hommikul ärkab ca 8 ajal, magama läheb 13.00 ja ärkab tavaliselt 15.00 ajal. Ööunne läheb 20 – 21, oleneb päevast ja väsimusastmest. Menüü on endiselt tavapärane, sööb neli korda päevas – nii purgi – kui ka päristoitu. Tarbib siis peamiselt kas kodutoitu, kohupiima, jogurtit, puuvilja, omletti, võileiba. Putru ja puuvilja saab tihti purgist. Õhtuti sööb samuti putru ning pudeli asemel anname poepiima kõrrega. Endiselt on jäänud veel varahommikune piim, millest tahaks nüüd kiiremas korras lahti saada. Võtame selle ette, kui oma koju kolime. Samuti tahaks harjutada rohkem potitamist, kuid seda samuti siis kui oma kodus oleme. Ühe korra on meil juba õnnestunud, nii et loodetavasti saab sellest ikka suvel asja 🙂 Kõige lõpuks on siis endiselt jäänud lutt, mida ta viimasel ajal üsna tihedalt kasutab, aga eks sellega on samamoodi, et enda mugavuse asi. Päevase luti tahaks nüüd samuti kolides ära jätta ja ilmselt me lõikame sellel lihtsalt otsa maha.

Hambaid on meil vist endiselt kaheksa, sest ega ta hästi vaadata ei lase. Küll aga on näha, et midagi teda ikkagi häirib ning viimasel ajal nutab ja ärritub kergelt. Külas käivad ka jonnituurid, need näevad välja sellised, et kui ta näiteks jopelukku lahti ei saa, siis ta viskab selle ärritunult eemale, viskab pikali ja lihtsalt üürgab. Õnneks väga tihti seda ei juhtu, kuid siiski.

IMG_9630

Meie peres on Erik see nõrk lüli ning kui Lenna leiab, et tahaks kellelegi pähe istuda, siis jookseb ta Erikule käed taeva poole järele. Siis ma alati naeran, et tahtsid issi-tütart, said!  Eks ta muidugi minuga vingub ka, aga minu puhul näeb ta rohkem, et ma ei lähe asjaga väga kaasa. Reeglina jääbki ta minust põrandale jonnima ja mõne aja pärast tuleb kooberdab järele.

Muidu on Lenna ikka imearmas! Õhtuti tuleb, musitab ja kallistab. Talle on tekkinud selline uus naeratus, kus ta näitab oma kahte hammast – see on nii oma. Alati tantsib, kui tuleb tantsulugu (ps! harrastab ka paaristantsu). Oskab teha nalja ja selle üle ise naerda. Käib ja musitab koeri-kasse, teiste pilte ja on üldse selline nupsik! Palju jutustab oma keeles ja osutab iga päev tuttavatele asjadele, justkui oleks meil äkki endil meelest läinud, kust käib tuli põlema või kuhu tuleb toit viia, kui söömine on lõpetatud. Igatahes ootame põnevusega, milline neiu temast sirgub. Üks mis kindel, ta saab olema väga jutukas!

Recently Updated

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga